Návrat orlov - Jarná exkurzia za orlami mala úspech

Druhú májovú sobotu sme si vybrali pre organizáciu jarnej exkurzie pre verejnosť, s cieľom pozorovať orly, a tiež iné druhy vtákov. V lokalite hniezdi viacero zaujímavých dravcov, predpokladali sme veľa pekných pozorovaní. Termín sme určili podľa tohoročných medzinárodných dní sťahovavého vtáctva.

Napriek tomu, že predpovede počasia avizovali zachmúrenú oblohu, my vieme, že oveľa dôležitejšie ako počasie vonku je počasie vo vnútri, teda v duši človeka. Navyše, predpovede sú často nespoľahlivé a všetko už bolo pripravené. Preto sme sa rozhodli exkurziu usporiadať v každom počasí.

A dobre sme urobili. Z mráčikov, ktoré pokryli oblohu, spadlo iba zopár kvapiek a tie boli skôr osviežujúce. Na akciu sa prišlo pozrieť približne 50 ľudí, ktorých sme sprevádzali počas dvoch prechádzok po území v rámci Chráneného vtáčieho územia Záhorské Pomoravie. Obidve skupiny mali šťastie a pozorovali orla kráľovského! Okrem toho sme pozorovali haju červenú, haju tmavú, či kaňu močiarnu, tiež myšiaka lesného či sokola myšiara, počuli či videli sme tiež mnohé iné druhy operencov.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a prispeli tak k veľmi príjemnému predpoludniu v prírode. Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie.

tlacitko 03